PIesza pielgrzymka do Lichenia

Napisano 19 maja 2013

Pierwsza Franciszkańska Pielgrzymka Piesza Grupy „Pokój i Dobro” 18.05.2013, w Wigilię Uroczystości zesłania Ducha św, wyruszyła z Radziejowa do Matki Bożej Licheńskiej. 79-osobowa grupa pod przewodnictwem Ojca Mariusz Kapczyńskiego o godz 6.00 z dziedzińca klasztornego Ojców Franciszkanów modlitwa i ze śpiewem rozpoczęła pielgrzymkę.
Na pierwszym postoju w Piotrowie Kujawskim zostaliśmy przyjęci „po królewsku” – obfite śniadanie przygotowane przez Wspólnotę Maryjną dało siły na cały dzień. Kolejny przystanek na terenie szkoły w Nowej Wsi pozwolił odpocząć przed najdłuższym etapem pielgrzymki. W poczuciu wspólnoty Kościoła, w blasku słońca z towarzyszącym powiewem lekkiego wiatru szliśmy do Matki Bożej rozważając słowa z listu do Koryntianin Jesteście świątynią Boga i duch święty w was mieszka.
Wspólna modlitwa, wspólny trud pielgrzymowania i wspólny cel – Maryja matka Kościoła sprawiły, że mogliśmy poczuć tę jedność, której źródłem jest Duch św. Z tym tchnieniem Bożym dotarliśmy do Lichenia, by po przebyciu 38,5 km pokłonić się Matce Bożej przed Jej cudownym obrazem.
W czasie sprawowania Eucharystii, w słowie przyszedł do nas Jezus stanął pośrodku i rzekł: Pokój Wam! Jak mnie posłał tak i ja was posyłam.
Aby to tchnienie napełniło nasze serca i rozpaliło w nich ogień Bożej Miłości.

Tekst: Ewa Antos
Prezentacja: Maria Antos

MAPA strony