Auto – Myjnia

 

Czytamy w Dziejach Apostolskich, że pierwsi chrześcijanie byli wyczuleni na niesienie pomocy innym. Czynili to przez  przekazywanie swojego mienie apostołom, którzy rozdzielali je, najpierw osobiście później zaś za pośrednictwem diakonów, aby zaspokoić potrzeby wszystkich. I można powiedzieć że kościół wzorując się na tej przepięknej starochrześcijańskiej tradycji wychodzi naprzeciw ludziom potrzebującym. Mimo wsparcia ze strony różnych instytucji państwowych czy kościelnych zauważyliśmy potrzebę opieki nad ludźmi potrzebującymi (np. bezrobotnymi, bezdomnymi i samotnymi).

Ponadto nasz Zakon mając tak wielu świętych i błogosławionych jak np Franciszka z Asyżu czy bł. Rafał Chyliński wzorując się na ich działalności, życiu miłości i miłosierdzia względem innego człowieka również wychodzi na pomoc potrzebującym.

Otóż przy naszym klasztorze od 2000 r. wraz z otwarciem jadalni dla potrzebujących, im. bł. Rafała Chylińskiego zaczęła funkcjonować AUTO-MYJNIA. Pomysłodawcą był Ojciec Proboszcz i Gwardian Stanisław Siergiej.

Przy klasztornej AUTO-MYJNI pracuje czterech Panów świeckich, otwarta jest codziennie oprócz niedziel. Poniedziałek – piątek od 10.00 do 18.00, natomiast w sobotę od 9.00 do 18.00.

To właśnie z dochodów AUTO-MYJNI klasztor głownie wspiera potrzebujących. Ponadto to Myjnia sponsoruje paszki na 6 grudnia św. Mikołaj dla najuboższych dzieci z naszej parafii. Podobnie i organizuje wigilię dla osób samotnych. Dzięki działalności Myjni każdego organizujemy dzieciom kolonie letnie.

AUTO-MYJNIA  ma szeroki wachlarz usług. Oprócz jak sama nazwa wskazuje myje samochody tu również można wyprać dywan. Ponadto wykonuje drobne usługi w dziedzinie stolarki itp.

Tu warto pamiętać że każdy kto przyjeżdża na myjnię myjąc tu swój samochód staje się poniekąd dobrym samarytaninem ponieważ w ten sposób wspiera finansowo jadalnie czyli karmi drugiego człowieka. O czym mówi Chrystus byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; a wszystko co uczyniliście jednemu z moich najmniejszych mnieście uczynili. Zawsze potrzebny będzie samarytanin, który dostrzeże potrzebującego i nie przejdzie obok niego obojętnie.

Telefon kontaktowy: 54 285 54 18.

MAPA strony