Spotkanie dzieci z księdzem Biskupem.

Napisano 30 października 2009

Miesiąc październik to czas szczególnej modlitwy różańcowej. Przez cały miesiąc październik podczas tych nabożeństw dzieci z tej parafii modliły się w wyznaczonych przez siebie intencjach np. za Ojca św Benedykta XVI, za księży Biskupów z tej diecezji, o powołania zakonne i kapłańskie. Modlitwą ogarnęły misje i misjonarzy z każdego kontynentu. Prosili o dar pokoju na świeci, modliły się za rodziny chrześcijańskie, za dzieci poczęte, aby mogły szczęśliwie urodzić i za te które doświadczają głodu, nieszczęść, strachu wojny i niewolniczej pracy.

Widocznym owocem tej modlitwy stała się księga, którą dzieci same postanowiły podarować pasterzowi diecezji. Później Ks Biskup z uwaga obejrzał księgę, wysłuchał pieśni w wykonaniu scholi, podziękował wszystkim za przybycie i wpisał się do kroniki te słowa: Dziękując serdecznie za spotkanie we Włocławku z serca błogosławię duszpasterzom, katechetom, rodzicom i całej parafii Podwyższenia Krzyża św w Radziejowie”.

Później przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie grupowe i zadawanie pytań. Dzieci chciały się dowiedzieć m.in. na czym polega praca Biskupa, interesowały je lata szkolne, i upodobania muzyczne Ks Biskupa. Spotkanie zakończyło się błogosławieństwem Ks Biskupa.

 

MAPA strony