Wizytacja ks bp Wiesława Meringa

Napisano 26 października 2011

 

Dnia 26 października do naszej parafii przyjechał Ks Biskup Ordynariusz Wiesław Mering. Jego wizyta związana była wizytacja kanoniczną naszej parafii. Prawo kościoła mówi, że każda parafia raz na pięć lat winna być zwizytowana przez Ks Biskupa. Wizytacja parafii zaczęła się o 17.30 różańcem, który był prowadzony przez dzieci. Po modlitwie różańcowej zaczęliśmy Mszę św, której przewodniczył Ks Biskup, kazanie na tej Mszy do dzieci wygłosił o Mariusz.

            Ks Biskupa w imieniu parafian przywitali P Koźmińscy a w imieniu dzieci Julka Sawińska, Faustyna Pakulska  i Łukasz Derucki następnie Proboszcz i Gwardian o Stanisław Siergiej zdał relacje z funkcjonowania parafii. W czasie tej Mszy św zostały poświęcone nowe główne drzwi do kościoła. Na zakończenie Mszy św Ks Biskupa pożegnała młodzież Ola Dzióbich i Michał Tryba. O proboszcz na pamiątkę obecności ofiarował obraz św Franciszka z Wilkiem z Guggio. Ks Biskup odnosząc się do ofiarowanego obrazu przestrzegł nas abyśmy wystrzegali się wilków które przychodzą w owczej skórze.

            Po Mszy św schola parafialna wykonała cztery piosenki i wręczył Ks Biskupowi swoje płyty DVD z koncertów papieskich i kolęd.

MAPA strony