Piesza Pielgrzymka do Lichenia

Napisano 3 czerwca 2023

27 maja, po raz dziewiąty, ruszyła Franciszkańska piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. W tym roku – podobnie jak w zeszłym – główną intencją, którą podjęliśmy, była prośba o pokój na świecie. Hasłem pielgrzymki były słowa, które możemy zobaczyć nad głównym obrazem Matki Bożej w Licheniu – „Królowo Polski, udziel pokoju dniom naszym”.

Na szlak wyruszyło około 140 pielgrzymów. Dołączyła się do nas grupa pielgrzymów z Osięcin z ks. Michałem Laskowskim, oraz grupa pielgrzymów z Piotrkowa Kujawskiego i Połajewa. Grę na gitarze i animację muzyczną prowadziła s. Katarzyna Bąkowska z Ciechocinka ze zgromadzenia Franciszkanek Rodziny Maryi.

Bóg pobłogosławił inicjatywę piękną pogodą. W drodze odmówiliśmy różaniec, koronkę do Bożego Miłosierdzia, śpiewaliśmy godzinki, był „czas dla brata”, była możliwość spowiedzi i rozmowy z kapłanami. Był także religijny quiz, podczas którego można było wygrać nagrody książkowe. Podczas pielgrzymowania były także dwie konferencje – pierwszą powiedział ks. Michał – o przeżywaniu Eucharystii, drugą – o. Tomasz – o czystości serca i próbie otwarcia oczu na Boże piękno, które nas otacza.

Zwieńczeniem pielgrzymki była Msza święta, na którą przyjechało wiele rodzin pątników.Bardzo dziękuje wszystkim zaangażowanym w tą piękną inicjatywę – służbom porządkowym, służbom medycznym oraz muzycznym w osobie siostry Katarzyny, która wzbogaciła nas swoją osobą i śpiewem. Dziękuje Pani Karolinie Jankowskiej za pyszne ciastka i drożdżówki, które wszystkim bardzo smakowały.Nie było by tej pielgrzymki, gdyby nie każdy z Was. Dziękuje, że byliście i zapraszam oczywiście za rok.

Niech Pan Bóg Wam błogosławi!

MAPA strony