Pielgrzymka do Libanu

Napisano 28 stycznia 2019

Zapraszamy na pielgrzymkę w terminie 4-11 listopada 2019 r. Program i szczegóły poniżej.

Liban (8dni, samolot)

4 – 11.11.2019

1 DZIEŃ: WARSZAWA – BEJRUT

Spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie przy stanowisku PATRON TRAVEL. Wylot do Bejrutu. Przylot do stolicy Libanu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie.

2 DZIEŃ: BEJRUT

Śniadanie. Zwiedzanie Bejrutu: Muzeum Narodowe, spacer ulicami odrestaurowanych starych budynków, meczetów i kościołów. Obiad. Nocleg.

3 DZIEŃ:ŚWIĘCI LIBAŃSCY

Śniadanie. Nawiedzenie miejsc kultu maronickich świętych: św. Charbela, św. Rafki, św. Hardini. Powrót do hotelu. Obiad. Nocleg.

4 DZIEŃ:SYDON – TYR – MAGHDOUSHE

Śniadanie. Przejazd do Sydonu: Zamek Morza wzniesiony w XIII wieku, stare miasto, fabryka i targ mydła z XV wieku. Postój w Maghdoushe – miejsce, gdzie NMP czekała na swego Syna, kiedy On nauczał w tej okolicy. Przejazd do Tyru: nekropolia z czasów rzymskich i bizantyjskich, akwedukt i hipodrom z II wieku n.e. Powrót do hotelu. Obiad. Nocleg.

5 DZIEŃ:BEKAA – BAALBEK – ANJAR

Śniadanie. Przejazd do doliny Bekaa. Zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata. Przejazd do Anjar – pozostałości ruin Umajadów. Powrót do hotelu. Obiad. Nocleg.

6 DZIEŃ:HARISSA – BKERKE – BYBLOS – JEITA GROTTO

Śniadanie. Groty Jeita. Przejazd do Harissy, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Libanu. Zwiedzanie maronickiego klasztoru Bkerke. Przejazd do Biblos – miasta z V wieku p.n.e. Kościół św. Jana Chrzciciela, teatr rzymski, perska forteca, zamek krzyżowców. Obiad. Nocleg.

7 DZIEŃ:BECHARRE – QUADISH

Śniadanie. Przejazd do Becharre w północnym Libanie. Przejazd do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Przejazd doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII–XIII-wiecznymi freskami. Klasztor Qozhaya. Powrót do hotelu w Bejrucie. Obiad. Nocleg.

8 DZIEŃ:BEJRUT – WARSZAWA

Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Cena: 4750 PLN

CENA ZAWIERA: przelot samolotem (z przesiadką), opłaty lotniskowe, transfery autokarem/mikrobusem, noclegi w hotelu 3*, śniadania i obiady, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe, składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (13PLN/os.);  podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu, lokalnych przewodników i  innych opłat związanych z realizacją programu – ok. 100USD/os (płatne na miejscu), zwyczajowych napiwków, napojów do obiadów, dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny), dopłaty do pokoju jednoosobowego (1150PLN), wydatków osobistych.

UWAGA: Przy zapisie należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek izraelskich!

Franciszkańskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 10

tel. +48 (22) 635 97 75, fax +48 (22) 635 04 91

e-mail: biuro@patrontravel.pl, www.patrontravel.pl, facebook.pl/patrontravel

Skrzynka intencjiWirtualny spacerWspomóż parafię

MAPA strony

error: Zawartość jest zabezpieczona !!