Maturzyści w Licheniu

Napisano 16 kwietnia 2019

Po raz 23, w poniedziałek, 15 kwietnia do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej przybyła Piesza Pielgrzymka Maturzystów z Radziejowa. 46 osób przeszło 33 kilometry, by dziękować za wstawiennictwo i prosić o dalszą pomoc. Pielgrzymi uczestniczyli w Eucharystii a także zwiedzili Sanktuarium.

Jak przyznaje o. Krzysztof Tarnowski, franciszkanin – „cieszy mnie ta pielgrzymka, młodzież w czasie drogi spowiada się, jest czas na rozmowy, są owoce. Chce się wracać. Do grupy dołączają się też inne osoby, nauczyciele, osoby z ubiegłych lat, które proszą, by pójść kolejny raz oraz młodsi uczniowie.”

Pani Aurelia Barczak, nauczycielka Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie jest jednym z 10 nauczycieli, którzy w tym roku wyruszyli w pielgrzymkę, mimo strajku. Pedagog, która pielgrzymowała już po raz 23, podkreśla – „idziemy do Lichenia, by pomodlić się, za maturzystów, ale każdy też ze swoją prywatną intencją. Jest to dla nas nie tylko modlitwa, ale też forma integracji z młodzieżą. Mamy okazję się poznać na innej płaszczyźnie niż w szkole. ”

– „Przejście raz w roku odległości 30-40 km nie jest wielkim wyczynem, jednak warto pójść, by podziękować Bogu i Matce Bożej za otrzymane łaski, za obecność i poprosić w przyszłych intencjach” – mówi Kacper Cypel, jeden z uczniów. Młodzieniec przyszedł z pielgrzymką już po raz 5. Bierze w nich udział od 2 klasy gimnazjum i jak przyznaje – „są owoce – widzę wsparcie w codzienności i konkretnych sytuacjach, egzaminach .”

Skrzynka intencjiWirtualny spacerWspomóż parafię

MAPA strony