Góralskie kolędowanie

Napisano 22 stycznia 2023

W niedzielę 8 stycznia 2023 roku do naszej Parafii przyjechała kapela góralska CIUPAGA z Łącka. Zespół śpiewał po Mszach św. przedpołudniowych kolędy. Natomiast po Mszy św. o 12.30 odbył się koncert.

Na góralskie śpiewanie CIUPAGI przybyło wielu ludzi spoza naszej i Parafii i Radziejowa. Zespół przecież to finalista programu „Mam talent”. Śpiewali i grali także na ostatnim „Sylwestrze Marzeń” w Zakopanem. Atmosfera udzieliła się naszym profesjonalnym gościom, którzy pod wpływem żywo reagującej i śpiewającej z nimi publiczności zagrali więcej niż mieli w planach.

Klasztor Franciszkanów w Radziejowie od początku swojego istnienia prowadzi działalność duszpasterską, charytatywną i kulturalną. W tę ostatnią wpisują się koncerty muzyczne, wystawy tematyczne oraz spotkania z turystami zainteresowanymi zwiedzaniem atrakcji na Szlaku Piastowskim. Tradycją jest także żywa szopka bożonarodzeniowa, która jest organizowana na placu przyklasztornym. Wszystkie te działania mają na celu kształtowanie postawy patriotyzmu oraz szerzenie wiedzy o kulturze, sztuce, tradycji i obrzędach naszego kraju i regionu.

Wspomniany koncert mógł się odbyć m.in. dzięki wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Anety Jędrzejewskiej, która zadbała o dofinansowanie tego wydarzenia przez wspomnianą wspólnotę samorządową. Wychodzący z kościoła ludzie dziękowali artystom za duchową ucztę. Koncert przypadł do gustu dzieciom, które wraz z rodzicami zgromadziły się szczególnie po Mszy św. o godzinie 11.00, by posłuchać i pośpiewać kolędy. Pozostaje w nas nadzieja, że takich kulturalnych i duchowych doświadczeń będziemy w tym nowym 2023 roku doświadczyć więcej.

MAPA strony