Beatyfikacja Jana Pawła II

Napisano 1 maja 2011

 

1 maja 2011r. to bardzo ważny dzień dla wszystkich katolików. Wtedy to przy aplauzie półtora miliona wiernych papież Benedykt XVI ogłosił swojego poprzednika na Stolicy Piotrowej – Jana Pawła II – błogosławionym. W naszej parafii ten dzień również został godnie uczczony. Odprawiono mszę świętą, podczas której kazanie wygłosił o. Edward Podgórski.

Do uświetnienia tej uroczystości długo i sumiennie przygotowywała się Schola Parafialna i chór „Largo”. Po mszy świętej połączonymi siłami zespoły te dały piękny i wzruszający koncert. W repertuarze znalazły się utwory:

 

– „Barka”, czyli ulubiona pieśń Ojca Świętego Jana Pawła II,

– „Podnieś mnie Jezu”,

– „Wadowice”,

– „Nie chcę toczyć wojen”,

– „Maryjo, śliczna pani”,

– „Po zielonych pastwiskach”,

– „Okaż mi Boże”,

– „Lolek”,

– „Santo Subito”.

Podkłady do tych pieśni opracował pan Karol Brzykcy. W trakcie trwania koncertu wyświetlana była prezentacja multimedialna obrazująca sceny z życia papieża Polaka, która została stworzona przez pana Wiesława Ciaka. Pomiędzy utworami można było posłuchać nagrań istotnych słów, które wypowiedział Jan Paweł II do wiernych.

Po koncercie, który został narodzony gromkimi brawami, wszyscy udali się na modlitwę pod pomnik papieża Polaka. Delegacje miasta i parafii złożyły wiązanki kwiatów.

Uroczystość ta zapewne na długo wpisała się w pamięć wielu Radziejowian.

Skrzynka intencjiWirtualny spacerWspomóż parafię

MAPA strony

error: Zawartość jest zabezpieczona !!